Jak transportować materac?

Transport materaca, ze względu na jego spory rozmiar, jest dość wymagającym zadaniem. Dla wielu osób pierwszą myślą jest zgięcie go na pół i związanie. Należy jednak zaznaczyć, że takie działanie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia wypełnienia. W konsekwencji przestanie ono spełniać swoje zadanie, co wpłynie na pogorszenie jakości snu. Jak w takim razie należy przewozić materac?

Zasady dotyczące transportowania materaca

Pierwszą kwestią, od której trzeba zacząć jest przygotowanie do transportu. Na tym etapie należy odpowiednio zabezpieczyć materac przed zabrudzeniem, zalaniem oraz mechanicznymi uszkodzeniami. Trzeba dokładnie owinąć całą powierzchnię folią stretch. Warto też zabezpieczyć krawędzie kartonem lub taśmą. Jeśli dysponujemy pokrowcem, powinien on stanowić zewnętrzną warstwę.

Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia wypełnienia, materac należy przewozić na płasko lub pionowo. Oznacza to, że samodzielny transport nie wchodzi w grę, oczywiście o ile nie dysponujemy wystarczająco dużym samochodem. Odradza się przewożenie na dachu samochodu. Jest to niebezpieczne i również może prowadzić do uszkodzenia. W takich przypadkach najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się transportem. Niektórzy producenci dopuszczają możliwość zwinięcia w rulon. Jest to spore ułatwienie podczas transportowania i jedyny sposób na zorganizowanie przewozu we własnym zakresie. Trzeba jednak koniecznie zapoznać się z informacjami znajdującymi się np. na stronie producenta, gdyż w przeciwnym razie ryzykujemy trwałe uszkodzenie materaca.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780