Przeprowadzka – co trzeba wiedzieć?

Przeprowadzka jest odpowiedzialnym przedsięwzięciem, często wywołującym stres, strach i zamieszanie. W tym artykule przeanalizujemy główne punkty, które wywołują tak negatywne emocje wśród przeprowadzek i udzielimy wskazówek, jak podejść do przeprowadzki, aby wszystko poszło gładko i, jak mówią, bez żadnych problemów.

Od samego początku konieczne jest dostrojenie się do faktu, że przeprowadzka nawet z jednopokojowego mieszkania wymaga czasu na przygotowanie i zbieranie rzeczy, wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej. Przede wszystkim należy oznaczyć meble i sprzęt RTV i AGD, które przewozimy w nowe miejsce, a co wywozimy do punktu utylizacji, co pozostawiamy. Zacznijmy od najbardziej ogólnych przedmiotów-często są to meble, wyposażenie wnętrz i urządzenia. Bardzo ważne jest ustalenie, czy będzie możliwe wyniesienie jednego lub drugiego dużego przedmiotu z mieszkania, przeniesienie go po schodach do samochodu.

Jeśli nie ma takiej możliwości, zdecyduj, czy sam możesz to rozkręcić na elementy, czy skorzystasz z usług firmy przeprowadzkowej. Następną rzeczą, którą zalecamy, jest odpowiednie oznaczenie wszystkich tych elementów. Wystarczy przykleić małe karty informacyjne w widocznych miejscach, oznaczając je w ten sposób dla pracowników firmy przeprowadzkowej, co i dokąd jedzie. Następnie musisz przygotować materiały opakowaniowe-kartony, torby, oryginalne opakowania ze sprzętu gospodarstwa domowego.

Przeprowadka Wrocław

Pudełka muszą być przyklejone taśmą od dołu, aby nie otworzyły się podczas noszenia. Podczas układania książek w pudełkach należy pamiętać, że waga nie powinna przekraczać 31 kilogramów. Kruche i bijące rzeczy należy zapakować w osobne pudełka, a na samym pudełku wykonać odpowiednie oznaczenie. Po zapakowaniu wszystkiego można przystąpić do wyboru firmy przeprowadzkowej. Zalecamy wybór sprawdzonych firm z doświadczeniem w tego typu działalności. Aby to zrobić, wystarczy sprawdzić opinie klientów i porównać ranking firm transportowych.

Podczas pierwszego połączenia telefonicznego z firmą transportową dokładnie opiszсie menedżerowi firmy ilość mienia które należy przetransportować i ilość tego, co chcesz zutylizować. Nie będzie zbędne wysyłanie zdjęć. Jest to konieczne, aby wybrać odpowiedni samochód i zaangażować odpowiednią liczbę pracowników. Należy pamiętać, że jeśli chcesz rozpocząć przeprowadzkę po południu przygotuj się, że samochód firmy przeprowadzkowej może przybyć z opóźnieniem w wyznaczonym czasie z powodu przedłużenia pracy w ich poprzednim zamówieniu.

Przeprowadzki domów Wrocław

Ponadto należy wziąć pod uwagę sytuację na drogach miasta. W godzinach “szczytu“, kiedy ludzie idą do pracy i wracają z niej, więcej czasu zajmie pokonanie trasy po mieście, w związku z czym będziesz musiał zapłacić dodatkowo. Cena za utylizację starych i niepotrzebnych mebli, sprzętu gospodarstwa domowego nie różni się od ceny przeprowadzki z niewielką różnicą, że będziesz musiał zapłacić za czas dojazdu i rozładunek samochodu w punkcie sortowania i recyklingu.

Podsumowując, chciałbym zauważyć, że większość usług przeprowadzkowych oferuje również usługi pakowania rzeczy, mają kartony, które pod względem ceny i jakości zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Zamawiając usługę przeprowadzki w firmie transportowej, możesz zapłacić za materiały opakowaniowe, które zostaną Ci dostarczone bezpłatnie na kilka dni przed planowaną datą przeprowadzki, oszczędzając w ten sposób swój czas i pieniądze. Ponadto, zamawiając usługi od profesjonalistów, czasami zmniejszasz prawdopodobieństwo uszkodzenia drogich urządzeń i mebli. Życzymy udanej przeprowadzki.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780