Przeprowadzka z Wrocławia do Krakowa

Powodów przeprowadzki może być kilka. Pierwszym z nich jest chęć zamieszkania w większym mieszkaniu lub domu. Kolejnym jest zmiana lokalizacji nie tylko w obrębie konkretnego miasta, ale również chęć wyprowadzenia się do innej miejscowości, jak ma to w przypadku przeprowadzki z Wrocławia do Krakowa. Bez względu na cel, cały proces jest bardzo czasochłonny i męczący. Nawet jeżeli dysponujemy własny autem, to w zdecydowanej większości przypadków jest ono zbyt małe, aby bezpiecznie przewozić np. meble.

Przeprowadzki Wrocław Kraków
Przeprowadzka Wrocław <-> Kraków <-> Wrocław

Jak zorganizować przeprowadzkę do Krakowa? 

Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach cieszą się coraz większą popularnością, m.in. ze względu na kompleksowość usług. Przeważnie działają według poniższego schematu.

  • Pierwszy krok to rezerwacja, w trakcie której firmy mogą dokonać wstępnej wyceny całej usługi przeprowadzki z Wrocławia do Krakowa. Finalna cena może jednak ulec zmianom, ponieważ jest zależna od wielu czynników.
  • Kolejny etap to staranne pakowanie rzeczy, w tym również demontaż oraz rozkręcanie mebli. Profesjonalne firmy mają wieloletnie doświadczenie w pracach tego typu, dzięki czemu możemy mieć pewność, że wszystkie elementy wyposażenia mieszkania dotrą w nienaruszonym stanie. W trakcie tego etapu wykorzystuje się m.in. skrzynki plastikowe, kartony, a także folię typu stretch. W przypadku szczególnie delikatnych elementów używa się folii bąbelkowej, która chroni m.in. naczynia i inne kruche przedmioty.
  • Następny bardzo ważny etap to załadunek. Firmy oferujące usługę przeprowadzki najczęściej dysponują busami wyróżniającymi się bardzo dużą ładownością. Kolejny krok to transport i rozładunek.
Przeprowadzka do Krakowa

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje usługa transportu Wrocław-Kraków-Wrocław?

Sam transport to 70 zł na godzinę. Nie uwzględnia on pomocy pracownika. Jeżeli zdecydujemy się na opcję z pracującym kierowcą, wówczas musimy liczyć się z kosztem 90 zł za każdą godzinę. W przypadku dużej liczby przedmiotów, niezbędne jest zatrudnienie kolejnej osoby. W takich sytuacjach koszty wzrastają do 100 zł netto i każdy kolejny pracownik to dodatkowe 20 zł netto. Oczywiście do wszystkich wyżej wymienionych kwot trzeba doliczyć 23% podatku VAT. Warto również wiedzieć, że w przypadku wnoszenia po schodach bardzo ciężkich przedmiotów, ceny są ustalane indywidualnie.

Jak wygląda kwestia kilometrówki?

W sytuacjach, w których zachodzi konieczność przetransportowania przedmiotów do innego miasta, trzeba jeszcze doliczyć tak zwaną kilometrówkę, która wynosi 2,5 zł za każdy przejechany kilometr w obie strony. W takich sytuacjach nie ma dodatkowych opłat za czas jazdy.
Przyjmujemy, że liczba kilometrów pomiędzy Krakowem a Wrocławiem to 280. Dalej, mnożymy odległość przez dwa, a następnie przez 2,5 zł. Otrzymujemy kwotę około 1400 zł za kilometrówkę.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy transportowej?

Największą zaletą korzystania z usług firm oferujących przeprowadzki jest oszczędność czasu. W wielu przypadkach wszystkie przedmioty można zapakować do busa i przewieźć jednym kursem. Dodatkowo, dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu, wszystkie przedmioty są bezpieczne, zarówno w trakcie pakowania, załadunku, transportu i rozładunku.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780