Transport antyków

Przewóz antyków to prawdziwe wyzwanie logistyczne, dlatego od razu warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Nasza firma specjalizuje się w transporcie wartościowych przedmiotów i mebli, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia na czas załadunku, przewozu oraz rozładunku. Decydując się na współpracę z nami, zyskujesz pewność, że antyki dowieziemy do miejsca docelowego dokładnie w takim stanie, w jakim je odebraliśmy.

Transport antyków (Przeprowadzka antyków) to skomplikowany i odpowiedzialny proces. Nie wszystkie firmy przeprowadzkowe świadczą usługi w zakresie transportu antyków.

Antyki są meble i elementy wnętrza, różnią się kruchością i wyrafinowaniem. Transport antyków znacznie różni się od transportu zwykłych mebli, wymagana jest dokładność i duża ostrożność. Dla każdego rodzaju zabytkowych ładunków stosuje się specjalne opakowanie o wysokiej wytrzymałości.

Kontakt

Antyki, które przewozimy

 • Antyczne meble;
 • Lustra, zegary ścienne i żyrandole;
 • Obrazy i inne dzieła sztuki;
 • Wszelkie tomy książek.
 • Rzeczy ręcznie robione;
 • Gobeliny, rzeźby;
 • Rzadkie elementy wnętrza o wartości historycznej;
 • Wszelkiego rodzaju kolekcje;
Przeprowadzka antyków Wrocław
Transport antyków Wrocław

Materiały do opakowania przedmiotów zabytkowych

 • Tuby ochronne;
 • pudełka drewniane;
 • pudełka z grubej tektury;
 • folia pęcherzykowa powietrza;
 • tektura falista;
 • folia opakowaniowa i papier;
 • polipropylen spieniony;
 • granulki styropianowe;
 • pianka polietylenowa;
 • taśma stretch;
 • taśma klejąca;

Jak pakujemy antyki przed przeprowadzką

Wybieramy pudełko odpowiedniego rozmiaru aby nie było zbyt duże, żeby zminimalizować ryzyko przeciążenia pudełka przedmiotami.Twarde tuby, tekturowe tuby gwarantują bezpieczeństwo mapam i obrazom.

Dla bezpiecznego transportu porcelanowych antyków umieśćmy kawałki styropianu na dno pudełka.

Każdy przedmiot osobno owijamy materiałem opakowaniowym lub papierem. Robimy to dlatego żeby zabytkowe rzeczy nie stykały się ze sobą.
Zapakowane rzeczy wkładamy ostrożnie do pudełka a między nimi układamy piankę.

Wypełniamy puste miejsce i górę pojemnika granulkami styropiany.
Następnie pokrywę pudełka lub szuflady należy zamknąć i przykleić taśmą. Zrobić dokładny opis tego co jest umieszczone do kartony. 

Zabytkowe mebli lepiej nie demontować, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia starych mebli. Tym bardziej niebezpieczne jest robienie tego samemu.

Etapy przeprowadzki antyków

Etapy przeprowadzki antyków

1. Zapisz na liście wszystkie przedmioty do transportu.

Wykonaj szczegółowe zdjęcia przedmiotów w dobrej jakości. Przy naiwności nazwy antyku lub producenta można ściągnąć główne cechy przedmiotu. W razie braku niezbędne będzie zmierzenie szerokości, długości i wysokości. Dzięki temu wyjaśnisz dokładnie ich stan i gabaryty. 

2. Skontaktuj się z pracownikom firmy transportowej. Zadzwoń 574151610 i wyślij nam na mail szczegółowe zdjęcia tego, co chcesz przetransportować. Szacunkowo określić kosztorys transportu i dopasować odpowiedni samochód. Po tym wybieżemy z tobą najbardziej akceptowalny rodzaj opakowania i omówimy wszystkie cechy załadunku. 

Na tym etapie przewiduje się również stworzenie warunków transportu i innych cech, które odgrywają wyjątkową rolę dla bezpieczeństwa rzeczy. Omówimy pozycji przedmiotów podczas ruchu. Transport obrazów w wąskich pudełkach robimy w pozycji pionowej. Zegary stojące nie wolno przechylać, przechylenie zegarka na bok podczas transportu spowoduje uszkodzenie poszczególnych elementów wewnętrznych.

3. Możemy zrobić na życzenia klienta ubezpieczenie ładunku. Gwarancja bezpieczeństwa przewożonych rzeczy i dotrzymania terminów będzie zaznaczona w umowie.

4. Pakowanie i ładowanie. Antyki są pakowane w specjalne materiały opakowaniowe. W przypadku szczególnie delikatnych przedmiotów robimy mocowanie za pomocą wypełniacza piankowego wewnątrz pudełek. Meble antyczne pakujemy folią bąbelkową, wkładkami piankowymi i przekładamy kocami, aby chronić jego elementy i części przed możliwymi uderzeniami. Gładkie powierzchnie pokrywamy arkuszami styropianu. Równiż dla zabezpieczenia możemy używać narożniki ochronny, stretch, miękką tekturę falistą. Na tym etapie transportowany antyk jest ładowany do specjalnego transportu towarowego i mocowany za pomocą niezawodnych urządzeń. W aucie meble zabytkowe umieszczamy na jednym poziomie.

5. Bezpośredni transport antyków z gwarancjami bezpieczeństwa powierzonych ładunków. Ponosimy pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo Państwa mienia.

6. Delikatne i dokładne rozładowanie i rozpakowanie. Kontrola przedmiotów po transporcie.

Wycena kosztu przeprowadzki antyków we Wrocławiu

Koszt transportu antyków różni się niewiele od kosztu zwykłego transportu. Transport antyków wymaga dużego nakładu czasu i starannego pakowania.

Oczywiście najważniejsze jest to, co i gdzie będzie transportowane. Jeśli powiesz nam o tym telefonicznie 574151610 podamy dokładne obliczenie kosztów.

Kontakt
Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780