window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-180163363-1');

Jak koty i psy znoszą przeprowadzki? 

Proces przeprowadzki jest dużym wyzwaniem dla dorosłych, m.in. pod względem psychicznym i logistycznym. Co ciekawe, posiadacze psów i kotów powinni pamiętać, że ich pupile również czują, że coś się dzieje, a zmiana miejsca zamieszkania także ma na nich wpływ. Domowe zwierzęta potrzebują poczucia bezpieczeństwa i najlepiej czują się w momencie, gdy ich rytm dnia jest uregulowany. W trakcie pakowania i przestawiania mebli zazwyczaj pojawia się chaos, który często powoduje stres i dezorientację. Jak w takim razie uspokoić pupila?

Przeprowadzka z psem – jak poradzić sobie w tej sytuacji?

Jeśli chodzi o psy, dobra informacja jest taka, że dość szybko adaptują się do nowego miejsca. Kluczowe jest jednak utrzymanie ich dotychczasowego rytmu dnia. W celu rozładowania negatywnych emocji warto wybrać się na spacer z pupilem lub chwilę się pobawić. W trakcie pakowania oraz przygotowań pies zawsze powinien towarzyszyć właścicielom. Gdy przeprowadzka dojdzie już do skutku należy zapoznać psa z nowym otoczeniem. Dobrym rozwiązaniem jest też zabranie do nowego domu lub mieszkania kilku starych rzeczy, np. legowiska czy kocyka.

Przeprowadzka z kotem – jak należy się przygotować?

Niestety w przypadku kotów temat jest nieco trudniejszy, bowiem zwierzęta fatalnie znoszą jakiekolwiek zmiany. W efekcie mogą pojawić się u nich przejawy agresji lub chowania się przed właścicielem. W momencie przyjazdu ekipy warto zamknąć zwierzaka w transporterze i umieścić w jednym z pomieszczeń. Kota najlepiej przewieźć do nowego mieszkania, gdy już znajdą się w nim wszystkie rzeczy i zostaną rozłożone. W tym momencie będzie bowiem czuł swój zapach oraz domowników. Z tego względu jeśli tylko mamy taką możliwość, na czas przeprowadzki można zawieźć go np. do rodziny lub znajomych, których zna.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780