Jak pakować ubrania przy przeprowadzce? 

Ubrania bardzo często stanowią największą część naszego dobytku, który musimy przetransportować podczas przeprowadzki. Choć wrzucenie wszystkiego do jednej walizki lub worka wydaje się być najwygodniejszym rozwiązaniem, może się okazać, że w ten sposób nieodwracalnie uszkodzimy część ubrań lub doprowadzimy do ich odkształcenia. Poza tym taki sposób pakowania sprawi, że proces rozpakowywania będzie czasochłonny i uciążliwy. O czym należy pamiętać podczas pakowania ubrań?

Najważniejsze zasady dotyczące pakowania ubrań przy przeprowadzce

Pierwszym krokiem jest segregacja. Nie warto pomijać tego etapu, bowiem może się okazać, że do nowego mieszkania trafią rzeczy, które od wielu lat zalegają nam w szafie i niepotrzebnie zajmują miejsce. Dokonując segregacji możemy od razu pozbyć się starych, zniszczonych lub niepasujących ubrań. Najlepiej przekazać je do utylizacji lub część z nich oddać potrzebującym. Gdy wiemy już jakie rzeczy na pewno chcemy ze sobą zabrać, należy przystąpić do ich pakowania. W tym celu warto zaopatrzyć się w mocne worki, np. próżniowe, dzięki którym można w bardzo dużym stopniu zmniejszyć objętość.

Pakując ubrania, najlepiej podzielić je na kategorie lub rozdzielić, np. rzeczy codzienne od wyjściowych. Do worków próżniowych koniecznie spakujmy okrycia wierzchnie, ręczniki oraz buty. Zwykłe ubrania można również zapakować w kartony, dodatkowo owijając je taśmą. Każdy karton warto podpisać, co ułatwi późniejsze rozpakowywanie. Ubrania, które wymagają szczególnego traktowania (np. garnitury czy delikatne sukienki) najlepiej przewozić w pokrowcu. Można także zainwestować w specjalny wysoki karton z drążkiem, który pełni funkcję mobilnej szafy.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780