window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-180163363-1');

Jak bezpiecznie przetransportować fortepian?

Transport fortepianu, z uwagi choćby na jego gabaryty, jest ogromnym wyzwaniem logistycznym, z którym trudno poradzić sobie samodzielnie. Problemem jest nie tylko zniesienie instrumentu, czy jego przewóz, ale przede wszystkim odpowiednie zabezpieczenie fortepianu, by nie uległ zniszczeniu podczas transportu.

Z tego powodu transport pianin i fortepianów powierza się specjalistycznym firmom, doświadczonym w przewozie tak dużych instrumentów. Istotne jest bowiem umiejętne obchodzenie się z fortepianem, minimalizujące ryzyko jego uszkodzenia. Jeśli więc stoicie przed problemem przetransportowania instrumentu, sprawdźcie, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Transport fortepianów

Transport fortepianów kojarzony jest przede wszystkim z trudnością z wyniesieniem go z budynku. Istotnie, jest to duży kłopot, szczególnie jeśli mamy do czynienia z wąskimi klatkami schodowymi i korytarzami. Warto jednak pamiętać, że instrument ten cechuje nie tylko duży rozmiar, ale także znaczna waga. Fortepiany ważą kilkaset kilogramów, dlatego też niezwykłą dbałość należy przywiązywać do bezpieczeństwa osób przenoszących instrument.

Nieodłącznym wyposażeniem firm zajmujących się przewozem fortepianów są więc pasy transportowe i specjalne wózki, które znacznie ułatwiają manewrowanie instrumentem. Nie można zapominać również o delikatnej obudowie, podatnej na uszkodzenia i zarysowania. Aby tego uniknąć, fortepian musi być właściwie zabezpieczony, do czego wykorzystuje się między innymi miękkie tkaniny oraz folię.

Transport fortepianów Wrocław

Transport fortepianów we Wrocławiu oraz innych dużych miastach wiąże się także z koniecznością poruszania się w intensywnym ruchu ulicznym. Instrument musi być więc właściwie chroniony przed przesuwaniem się podczas jazdy. Zadaniem pracowników firmy transportowej jest zastosowanie różnorodnych metod – w tym pasów i blokad, które utrzymają fortepian, eliminując ryzyko jego przemieszczenia, szczególnie podczas jazdy po nierównym terenie czy przy pokonywaniu zakrętów.

Dodatkowym aspektem związanym z transportem tak delikatnego instrumentu, jakim jest fortepian, jest utrzymanie w przestrzeni ładunkowej optymalnej temperatury i wilgotności. Parametry te wpływają bowiem znacząco na kondycję instrumentu, a przede wszystkim na struny oraz mechanizm młoteczkowy, odpowiedzialny za generowanie dźwięku. Dopiero uwzględnienie wszystkich wyżej opisanych aspektów pozwala na bezpieczne przetransportowanie fortepianu, bez ryzyka jego uszkodzenia.

Przewóz fortepianu, często zabytkowego, wymaga nie tylko wiedzy czy doświadczenia, ale także specjalistycznego sprzętu, dlatego też najlepiej zadanie to powierzać profesjonalistom. Co więcej, usługa obejmująca transport fortepianu, ma cenę niewielką w porównaniu do szkód, jakie można wyrządzić podczas nieumiejętnego przenoszenia instrumentu.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780