Wywóz śmieci z ogródków działkowych

Zainteresowanie ogródkami działkowymi w naszym kraju jest ogromne. Takie miejsca sprzyjają rekreacji i jednocześnie pozwalają spełnić marzenia o hodowaniu owoców i warzyw. Posiadanie niewielkiej działki to jednak nie tylko przyjemności, ale również pewne obowiązki. Oprócz prac porządkowych, konieczne jest regularne wywożenie śmieci z ogródka. O ile za wywóz odpadów komunalnych odpowiada gmina, o tyle odpady organiczne są już sprawą właściciela działki.

Ile kosztuje wywóz śmieci z domku jednorodzinnego?

Jeśli chodzi o odpady komunalne, to rząd ustala opłatę ryczałtową od domów letniskowych oraz innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. W 2024 roku wynosi ona 206 zł na rok. Osoby, które nie segregują śmieci, muszą jednak zapłacić trzy razy tyle.

Co z odpadami organicznymi, takimi jak suche liście, czy gałęzie? Zgodnie z obowiązującym prawem, nie można ich składować na działce, ze względu na zagrożenie pożarowe, pogorszenie estetyki oraz negatywny wpływ na środowisko. Osoby, które nie przestrzegają tego prawa, mogą otrzymać karę finansową. Zabronione jest również palenie tego typu odpadów. Jak w takim razie się ich pozbyć? Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie zewnętrznej firmy, która zajmie się wywozem śmieci z naszej działki. W ten sposób można szybko i legalnie usunąć liście i gałęzie, które zalegają w ogródku. Co najważniejsze, zostaną one wywiezione do odpowiedniego miejsca, w celu biodegradacji.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780