Gdzie można wywieźć śmieci wielkogabarytowe?

Remont domu lub mieszkania nieodłącznie wiąże się z produkcją sporej ilości śmieci. Wśród nich znajdują się odpady wielkogabarytowe, których nie można wyrzucić do zwykłego kosza. Tego typu śmieci, jak sama nazwa wskazuje, mają sporą objętość i ciężar. Zaliczamy do nich głównie meble, niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane. Mowa zatem o takim wyposażeniu jak stoły, krzesła, szafy, łóżka, materace, duże dywany i komody. Poza tym do odpadów wielkogabarytowych zaliczane są rowery, duży sprzęt sportowy czy sporej wielkości zabawki.

Gdzie można wywieźć śmieci wielkogabarytowe?

W jaki sposób pozbyć się śmieci wielkogabarytowych?

Tego typu śmieci zajmują sporo miejsca, dlatego zazwyczaj chcemy pozbyć się ich najszybciej jak to możliwe. Legalny wywóz polega na zamówieniu odpowiednio dużego kontenera, w którym umieścimy wszystkie niepotrzebne elementy wyposażenia. Po zamówieniu usługi, kierowca dostarcza kontener w wyznaczone miejsce i odbiera w określonym terminie. Następnie śmieci są wywożone na wysypiska.

Inną opcją jest samodzielne wywiezienie śmieci do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W takim punkcie możemy pozostawić wszystkie elementy bezpłatnie. Niestety samodzielny transport jest dość skomplikowany, bowiem wymaga posiadania odpowiednio dużego pojazdu. Jeśli nie dysponujemy busem, trzeba będzie go wynająć, co generuje dodatkowe koszty.

Oczywiście możemy także skorzystać z transportu gminnego, jednak zazwyczaj trzeba na niego nieco poczekać. Jeśli nie mamy z tym problemu, wystarczy wystawić rzeczy przed dom, tak aby firmy zajmujące się wywozem miały do nich łatwy dostęp. W blokach konieczne jest składowanie odpadów wielkogabarytowych w wyznaczonych miejscach, zazwyczaj przy śmietnikach.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780