Przeprowadzka z dziećmi. Co musisz wiedzieć, przeprowadzając się z dziećmi?

Przeprowadzka to trudny czas dla całej rodziny, a zwłaszcza dla dzieci. Maluchom trzeba poświęcić szczególną uwagę. Oprócz tego, konieczne jest dodatkowe przygotowanie oraz planowanie. Przede wszystkim należy porozmawiać z pociechą i dokładnie wyjaśnić cały proces. Warto także zaangażować dziecko w pakowanie oraz noszenie. Dzięki temu, maluch poczuje się ważny i potrzebny. O jakich zasadach trzeba jeszcze pamiętać?

Najważniejsze informacje na temat przygotowań

Na początek warto zaznaczyć, że okres przeprowadzki trzeba umiejętnie zaplanować. Termin nie może być przypadkowy. Najlepiej wybrać względnie spokojny moment, który nie przypada na okres dużych zmian w życiu malucha, związanych np. ze zmianą szkoły czy nauką nowych umiejętności. Kolejną kwestią jest poinformowanie dziecka z wyprzedzeniem, w sposób dopasowany do jego wieku. Starsze pociechy mogą być poinformowane dużo wcześniej, najlepiej wtedy, gdy plany są już mocno skonkretyzowane. W przypadku młodszych maluchów, rozmowę warto zacząć w momencie, gdy jesteśmy już w stanie pokazać im nowy dom lub mieszkanie, a także okolicę.

Przeprowadzkę należy zawsze przedstawiać w pozytywnym świetle, przedstawiając atuty nowej lokalizacji. Dzięki temu, jest duża szansa, że dziecko również będzie mieć pozytywne nastawienie. W tym celu można wykorzystać także różnego rodzaju książeczki, bajki lub filmy.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat przeprowadzki?

Rodzice powinni pamiętać też o wcześniejszym wyborze nowej szkoły oraz przedszkola oraz złożeniu dokumentacji. Warto wybrać się pod budynek, spotkać się z nauczycielami, a nawet z grupą. Jeśli chodzi o samo pakowanie, najlepiej pozwolić dziecku spakować część rzeczy samodzielnie. Należy też zaangażować malucha do sprzątania i układania rzeczy w pudełkach. Można także zachęcać pociechę do rysowania na kartonach oraz ich podpisywania. Dzięki temu, po przeprowadzce bez problemu znajdzie swoje ulubione zabawki. Oprócz tego, dobrym rozwiązaniem jest zakup kolorowych pudełek, przeznaczonych do spakowania rzeczy dziecka.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780