Jak zabezpieczyć szkło w transporcie?

Przewóz przedmiotów łatwo tłukących się to prawdziwy problem dla każdego, kto planuje przeprowadzkę lub czasowe przewiezienie rzeczy do innej lokalizacji. Poziom ryzyka wzrasta, gdy mamy do czynienia z przedmiotami zabytkowymi lub o sentymentalnej wartości. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, doświadczonych w realizacji usług, wymagających szczególnych środków bezpieczeństwa.

Transport szkła wymaga zastosowania kartonowych opakowań, które skutecznie chronią przedmioty przed uszkodzeniem. Należy jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach pudełko nie jest wystarczającym zabezpieczeniem. Dotyczy to przede wszystkim przedmiotów o dużych rozmiarach, które trzeba dodatkowo chronić, wykorzystując styropian, specjalne pianki lub trwałe opakowania wykonane z plastiku czy drewna.

Transport przedmiotów szklanych

Transport przedmiotów szklanych powinien odbywać się w sposób należycie chroniący przewożone przedmioty, przede wszystkim przed ich przemieszczaniem się w przestrzeni ładunkowej. Firmy przeprowadzkowe dysponują samochodami umożliwiającymi optymalne ułożenie rzeczy, a także ich właściwe zabezpieczenie. Istotne jest samo opakowanie, które powinno być na trwale sklejone za pomocą taśmy, co znacznie ułatwia bezpieczne przenoszenie i rozmieszczanie paczek w pojeździe.

Jak wspomnieliśmy, do właściwego zabezpieczenia przedmiotów szklanych służy między innymi styropian oraz folia bąbelkowa. Warto wyposażyć się w tak zwane chipsy styropianowe, czyli wypełniacze do paczek oraz pianki polietylenowe, które chronią delikatne szkło przed przypadkowym uszkodzeniem podczas transportu. Niezwykle ważne jest także prawidłowe rozmieszczenia rzeczy w paczce, czyli rozdzielenie ich kartonowymi przekładkami lub folią.

Zabezpieczenie szkła w transporcie

Warto pamiętać, że zabezpieczenie szkła w transporcie obejmuje także prawidłowe oznakowanie paczek. Jeśli planujecie przeprowadzkę, a wśród przedmiotów, jakie mają zostać przewiezione, znajdują się opakowania z przedmiotami szklanymi, zaznaczcie to wyraźnie, umieszczając w widocznym miejscu napis „Uwaga szkło”. Dzięki temu prostemu zabiegowi pracownicy firmy przeprowadzkowej ostrożnie przeniosą pudełka oraz umieszczą je w bezpiecznym miejscu w przestrzeni ładunkowej samochodu.

Bardzo ważne jest również dopasowanie wielkości kartonu czy innego opakowania do rozmiaru przewożonego przedmiotu. Zbyt małe pudełka nie ochronią należycie wazonu, talerzy czy szklanych ozdób, a duże opakowania z kolei trudno będzie szczelnie wypełnić pianką lub chipsami styropianowymi. Warto więc wcześniej zadbać o odpowiednie rozmiary pudeł, co znacznie ułatwi późniejszy transport i zminimalizuje ryzyko uszkodzenia przedmiotów szklanych. Zawsze można skorzystać z porady pracowników firmy przeprowadzkowej, którzy poinstruują, jak najlepiej zabezpieczyć szkło na czas transportu.

Obowiązek właściwego zapakowania przedmiotów szklanych na czas transportu spoczywa na ich właścicielu, dlatego też warto poświęcić temu zagadnieniu nieco uwagi, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia wartościowych rzeczy. Konieczne jest zadbanie nie tylko o odpowiednie pudełka czy skrzynie, ale także o elementy wypełniające, które ochronią szkło przed stłuczeniem.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780