Jak przewozić rośliny domowe?

Bezpieczny transport dobytku to podstawa sukcesu każdej przeprowadzki. Oprócz umiejętnego spakowania sprzętów AGD, mebli oraz innych urządzeń elektronicznych trzeba poświęcić sporo uwagi roślinom. Ich transport wcale nie należy do łatwych, również ze względu na fakt, iż wiele kwiatów nie lubi zmiany miejsca swojego pobytu. Jak przygotować się do przewozu?

Zadbaj o właściwe przygotowanie

Pierwszym krokiem powinno być przesadzenie roślin w specjalne doniczki, odporne na stłuczenia. Tego typu czynności warto wykonać już miesiąc wcześniej przed planowaną przeprowadzką, tak aby miały one czas na dostosowanie się do nowego podłoża. Dzień przed transportem należy mocno podlać wszystkie rośliny. Dzięki temu, będą mogły pić wodę przez cały dzień.

Jak przewozić rośliny domowe?

Bezpieczny transport

Jak zadbać o rośliny w trakcie przeprowadzki? Najlepszym rozwiązaniem jest ich włożenie do tekturowych pudeł, co pozwoli skutecznie zabezpieczyć kwiaty. Kolejnym krokiem jest zrobienie otworów w pudłach, o średnicy około 1 cm. Dzięki temu, rośliny będą miały stały dostęp do świeżego powietrza. Jeśli mamy większy karton i chcemy umieścić w nim więcej roślin, wolne przestrzenie najlepiej wypełnić gazetami lub folią bąbelkową. W kontekście bezpieczeństwa, bardzo ważne jest odpowiednie umieszczenie kartonów z donicami. Jeśli zlecamy transport firmie przeprowadzkowej, najlepiej podpisać opakowania. Dzięki temu, pracownicy będą wiedzieć w jakim miejscu w samochodzie należy je umieścić. Oprócz tego, będzie podchodzić do ich przenoszenia z ostrożnością.

Dodatkowe informacje na temat transportowania roślin

Jeśli przeprowadzka trwa dłużej niż 2 dni, konieczne jest regularne podlewanie kwiatów. Zaleca się również wyjmowanie ich na zewnątrz i wystawianie do słońca, najlepiej na około godzinę. Gdy dotrzemy już na miejsce, rośliny powinny zostać wyjęte w pierwszej kolejności. W trakcie wyciągania, trzeba to robić delikatnie i ostrożnie, uważając na liście i łodygi. Po przyniesieniu ich do nowego domu lub mieszkania, należy unikać wystawiania kwiatów na duże słońce przez kilka najbliższych dni. Zastosowanie się do wyżej opisanych zasad pozwoli zadbać o bezpieczeństwo roślin oraz przetransportować je bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780