Ile kosztuje przeprowadzka mieszkania?

Osoby myślące o zmianie mieszkania planują tę operację z dużym wyprzedzeniem, przygotowując się do niej nie tylko logistycznie, ale i finansowo. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć, ile kosztuje przeprowadzka, ale przede wszystkim – jakie czynniki wpływają na wartość usługi, ceny bowiem mogą znacznie się od siebie różnić.

Kluczowym elementem mającym wpływ na kwotę, jaką trzeba zapłacić za przeprowadzkę, jest odległość miejsca docelowego od aktualnego adresu zamieszkania. Jeśli przenosicie się na sąsiednią ulicę czy osiedle położone nieopodal, kilometry nie będą mieć aż tak dużego znaczenia. Zupełnie inaczej natomiast kalkulowane są przeprowadzki do innego miasta lub województwa.

Ile kosztuje przeprowadzka mieszkania?

Oprócz odległości, na to ile kosztuje przeprowadzka mieszkania, ma także wpływ rodzaj rzeczy, jakie chcecie przewieźć. Standardowe usługi obejmują transport mebli oraz innych przedmiotów, zapakowanych w pudełka czy zabezpieczonych folią. Jeśli planujecie ze sobą zabrać na przykład fortepian lub zabytkowy kredens, wówczas trzeba liczyć się ze wzrostem kosztów, związanych z choćby ze specjalnym samochodem, jaki musi zaangażować firma przeprowadzkowa.

Wartość usługi zależy również od ilości pracowników zajmujących się przeprowadzką. Koszty zwykle rozliczane są w formule godzinowej, a stawka uzgadniana jest z klientem po wstępnym określeniu zakresu usługi. Można także spotkać oferty ryczałtowe, określające całościowo kwotę wynagrodzenia dla firmy przeprowadzkowej. Rodzaj rozliczenia uzależniony jest od standardów obowiązujących u konkretnego przedsiębiorcy.

Kartony do przeprowadzki

Kartony do przeprowadzki to kolejny punkt budżetu, o jakim warto pamiętać. Możliwe jest pozyskanie darmowych pudełek ze sklepów, jeśli jednak to się nie uda, należy liczyć się z ich zakupem. Koszt nie jest wysoki, a zależy od wielkości pudełka czy grubości kartonu, z jakiego zostało wykonane. Warto natomiast zadbać o wypełnienia zabezpieczające, czyli pianki, tektury lub tak zwane chipsy styropianowe, które ochronią delikatne przedmioty przed przypadkowym uszkodzeniem.

Czy można więc zrealizować przeprowadzki tanio? Zdecydowanie tak! Wystarczy wcześniej odpowiednio się przygotować, przede wszystkim weryfikując przedmioty, które chcecie ze sobą zabrać. Elementy wyposażenia, z których nie korzystacie, najlepiej sprzedać lub przekazać osobom potrzebującym, co zminimalizuje ilość rzeczy do przeniesienia. Istotny jest także wybór firmy, oferującej atrakcyjne warunki finansowe. Nadija realizuje przeprowadzki we Wrocławiu, zapewniając klientom kompleksowe usługi oraz konkurencyjne ceny!

Przeprowadzka mieszkania nie musi być utrapieniem dla właścicieli. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zadba o sprawne przewiezienie rzeczy pod nowy adres. Na koszt przeprowadzki ma wpływ wiele czynników, które opisaliśmy powyżej. Aby precyzyjnie oszacować wartość usługi, warto skontaktować się z wykonawcą, który na podstawie uzyskanych informacji przygotuje szczegółową kalkulację.

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780