Gdzie wziąć kartony do przeprowadzki?

Kartony przeprowadzkowe można kupić w gipermarketach:

 • Castorama
 • OBI
 • IKEA
 • albo firmach , sprzedających materialy do pakowania, na przykład “Zapakujemy”.

Równeż na życzenie klienta możemy przyjechać z kartonamy w dzień przeprowadzki i spakować rzęczy do kartonów.

Jak prawidłowo spakować się przed przeprowadzką

Jak prawidłowo spakować się przed przeprowadzką
Jak prawidłowo spakować się przed przeprowadzką

Żadna przeprowadzka nie jest kompletna bez prac związanych z pakowaniem. Przygotowując rzeczy do transportu, wkładając je do worków i kartonów przeprowadzkowych, zajmujemy się pakowaniem. Pakowanie rzeczy zaczyna się od podzielenia zawartości dużej szafki na małe pudełka przeprowadzkowe i torby, łatwe do przenoszenia i transportu. Rzeczy osobiste są najwygodniejsze do transportu w kartonach tego samego rozmiaru. Te same kartony zajmują mniej miejsca z tyłu ciężarówki i są wygodne do układania. Pościel jest wskazane, aby umieścić w workach.

Wszystko, co jest szczególnie cenne, jest pakowane osobno i przechowywane dla siebie. To ważne dokumenty, biżuteria, pieniądze. Niezbędne leki powinny być również pod ręką.

W osobnym pudełku umieszcza się niezbędne rzeczy: artykuły higieny osobistej, ręczniki, ładowarki do telefonu. Nie zapomnij o ubraniach domowych, kapciach, dwóch zmianach ubrań.

Materiały używane do pakowania rzeczy

 • Pudła kartonowe do pakowania książek, dokumentów, naczyń, sprzętu AGD, odzieży.
 • Arkusze tektury falistej do ochrony dużych przedmiotów, takich jak lustra lub meble.
 • Torby lub miękkie torby na odzież i tekstylia domowe.
 • Folia bąbelkowa do pakowania naczyń, urządzeń i innych delikatnych przedmiotów.
 • Folia stretch do zabezpieczania tapicerki mebli tapicerowanych, a także do mocowania i mocowania przedmiotów. Dodatkowo kartoniki można owinąć tym materiałem, aby chronić je przed brudem i wilgocią.
 • Taśma klejąca do wzmocnienia dolnej i górnej części pudełek, mocowania opakowania.

Kartony przeprowadzkowe do pakowania naczyń

Welkość pudeł przeprowadzkowych używanych do pakowania naczyń zależy od wielkości naczyń. Ręczniki papierowe są zwykle używane jako podkładki,a folia bąbelkowa do pakowania bardzo cennych naczyń. Wszystkie puste przestrzenie i wolne rogi są koniecznie wypełnione. Wszystkie pudełka z naczyniami są wklejane ze wszystkich stron kolorowymi naklejkami

Pakowanie książek

Wysokość stosu pakowanych broszur wynosi nie więcej niż 45 centymetrów. Stos książek – 15-20 sztuk. Wszystkie stosy są starannie przewijane taśmą, puste przestrzenie w kartonach przeprowadzkowych są wypełnione gazetami lub szmatkami. Karton musi być zapieczętowane taśmą. Przyklej szwy pudełka taśmą nie zaszkodzi. To sprawi, że będzie bardziej wytrzymały. Orientacyjnie waga zapakowanego pudełka nie powinna być większa niż 30 kg.

Jak przewozić Sprzęt AGD

Cały sprzęt jest pakowany jako ostatni na liście rzeczy. Lodówka musi być całkowicie rozmrożona co najmniej 24 godziny przed przeniesieniem. W przypadku dużego sprzętu konieczna jest znajomość jego wagi, aby przewoźnicy mogli go prawidłowo umieścić w samochodzie.

Najlepszym sposobem transportu sprzętu AGD jest zapakowanie ich we własne fabryczne pudełka, w których zostały zakupione. Konieczne jest zapakowanie sprzętu, zabezpieczając go pianką. Jeśli w domu nie ma piany, wystarczą miękkie szmatki lub, jako najlepszy materiał, folia bąbelkowa, możesz użyć starych gazet.

Dokumenty dotyczące sprzętu AGD należy złożyć razem z nim, aby się nie zgubiły. Nawiasem mówiąc, pomoże to uniknąć nieporozumień podczas instalowania urządzeń gospodarstwa domowego w nowym domu. W przypadku, gdy nie można było znaleźć pudełka ze sprzętu AGD, w którym zostało zakupione, należy koniecznie wskazać na pudełku przeprowadzkowym markerem lub pisakiem, gdzie jest góra, a gdzie dół sprzętu.

Przeprowadzka – okazja, by pozbyć się śmieci

Przeprowadzka - okazja, by pozbyć się śmieci
Przeprowadzka – okazja, by pozbyć się śmieci

Kiedy się przeprowadzasz, jest świetna okazja, aby przejrzeć wszystkie rzeczy i ocenić, czy są one naprawdę potrzebne. Może przestań przechowywać niepotrzebne przedmioty, daj szansę na pojawienie się nowych?

Pakowanie i transport rzeczy podczas przeprowadzki będzie znacznie tańszy, jeśli wszystko, co zbędne, trafi na wysypisko śmieci.

Warto wyrzucić:

 • stare połamane meble;
 • rzeczy przechowywane “na wszelki wypadek»;
 • rzeczy nieużywane od lat;
 • zepsute zabawki;
 • rozpoczęte rolki tapet, stara farba i inne pozostałości materiałów budowlanych;
 • makulaturę;

Każdy karton do przeprowadzki musi być podpisany

Wszystkie te kartony, w których pakowane są rzeczy i przybory, muszą być podpisane markerem ze wszystkich stron. Ta niewielka operacja (oznaczenie markerem na przeprowadzkowych kartonach) pomoże zachować bezpieczeństwo i dobry stan rzeczy.

Te wskazówki są zbierane na podstawie kilkunastu przeprowadzek. Jeśli przestrzegasz prostych zasad, pakowanie rzeczy i podróż do nowego miejsca nie stanie się klęską żywiołową.

Kontakt

Udostępnij link i otrzymaj rabat 20 zł na nasze usługi

Udostępnij:


Nazwa Firmy: Nadija Sp. z o.o.
REGON: 380523255
NIP: 8971855932
KRS: 0000736357
Konto: 84 1160 2202 0000 0003 5592 1780